• آدرس

  کرج

 • ایمیل

  info@alborznegin.ir

 • تلفن تماس

  09120279358

 • موبایل

  09120279358

جزئیات مطلب وبلاگ

لوله کشی و انواع آن

لوله کشی و انواع آن

امروزه لوله کشی بخش جدایی ناپذیر از زندگی بشر می باشد . چه در زندگی روزمره و چه در صنعت و تولیدات صنعتی .در زندگی روزمره که برای انتقال و استفاده از سیالاتی همچون اب و گاز .در بخش صنعتی می توان گفت یکی از مهمترین بخشها می باشد بطوری که در ابتدای ساخت هر کارخانهدر کنار نقشه های عمرانی نقشه های لوله کشی و مسیر های عبور انها باید مشخص گردند .در کل با استفاده از یک شبکه لوله کشی می توان سیالات مختلف را بر حسب نیاز جابجا کرد و مورد استفاده قرار داد.
خلاصه مطلب

امروزه لوله کشی بخش جدایی ناپذیر از زندگی بشر می باشد . چه در زندگی روزمره و چه در صنعت و تولیدات صنعتی .در زندگی روزمره که برای انتقال و استفاده از سیالاتی همچون اب و گاز .در بخش صنعتی می توان گفت یکی از مهمترین بخشها می باشد بطوری که در ابتدای ساخت هر کارخانهدر کنار نقشه های عمرانی نقشه های لوله کشی و مسیر های عبور انها باید مشخص گردند .در کل با استفاده از یک شبکه لوله کشی می توان سیالات مختلف را بر حسب نیاز جابجا کرد و مورد استفاده قرار داد. می توان کاربردهای لوله کشی را در صنایع به چند دسته عمده تقسیم بندی کرد :

1.لوله کشی انتقالی : در این لوله کشی معمولا از لوله های با قطر زیاد برای انتقال سیالات مختلف استفاده کرد . در کارخانه های فرایندی مانند پالایشگاهها برای انتقال سیالات بین واحد های ذخیره و فرایند استفاده می شود 

2.لوله کشی عمرانی : در این لوله کشی که اکثر در زیر زمین قرار دارند برای توزیع امکانات شهری (اب و گاز) و نیز جمع اوری اب باران .فاضلاب و پس ماند ها استفاده می شود .

3.لوله کشی ساختمانی یا تجاری : لوله کشی های انجام شده در ساختمان های تجاری . مدارس . بیمارستانها. خانه های مسکونی و غیره به منظور توزیع اب و گاز .جمع اوری فاضلاب و سایر مقاصد را شامل می شود .

4.لوله کشی دریایی : بیشتر در بنادر و کشتی ها استفاده شده و بیشتر قسمت های ان از کربن استیل بصورت جوشی یا پیچی می باشد .